דף-הרצאות

כרטיס תיירות חינוכית

אמי"ת טכנולוגי, באר-שבע
שם בית הספר:
אמי"ת טכנולוגי, באר-שבע
אמי"ת טכנולוגי, באר-שבע
מסלול המראה לשוק התעסוקה
מסלול תיירות:
חניכה אישית

האם זה מסלול המראה למטוס…סליחה, לאנשים?

זו השאלה שתעלה בכם תחת הפסוק בשדרת הכניסה "יאר ה' פניו אליך ויחנך" או ליד בית הכנסת המפואר מצד אחד וכיתות ללימודי תעודה בתחומים: תקשוב, מכונאות וחשמל רכב, עיצוב – התמחות בגרפיקה ממוחשבת והתמחות בעיצוב מוצר מעץ, מצד שני.

"מסתבר", כך תספרו כשתחזרו מהסיור, "שבשכונה ד' בבאר-שבע מצוי מסלול המראה. לא לאנשים. מסלול המראה לשוק התעסוקה. היישר מן התיכון ועוד לפני שירות צבאי אפשר ללמוד כאן מקצוע ולהסתדר בחיים. לכל תלמיד מערכת אישית וייחודית עבורו.

מרחב בית ספרי פתוח ומכיל, המקבל כל אדם באשר הוא ללא תנאי. בודק את המטען שהביאו ללא שיפוט ומאפשר לסדר את המזוודה באופן המתאים לכל אחד, להתיישב ליד החלון ולצפות למרחקים ארוכים.

מומלץ לבקר במכללה הטכנולוגית י"ג-י"ד שהיא בשיתוף עם צה"ל, משרד החינוך, רשת אמי"ת ועיריית באר-שבע ולהתעניין בתכנית לליווי בוגריה. לא נגלה את התשובה רק נרמוז שאתם עומדים בפני הפתעה גדולה.

בנוסף, שאלו היכן המרכז הטיפולי הרגשי, והתרשמו משירותיו לתלמידים. רגע, אל תשכחו לקפוץ לנגריה הקהילתית הפועלת בשטח ביה"ס ומהווה מודל ייחודי של שיתוף ביה"ס – קהילה. תכירו כאן תפקידים חדשים בבית הספר כגון "מורה חוסן", מדריך חברתי בשיטת NLP, מדריכים טיפוליים המשתלבים במערכת הלימודים, ותוכלו ללמוד על אודותיהם.

אם תרצו סיוע נוסף לתכנן את ביקורכם, בקשו הדרכה בשיטת 777 פרי יצירה של צוות בית הספר, שמהותה: מה אני צריך לעשות מדי שבוע, במשך 7 השבועות הקרובים כדי שבעוד 7 חודשים אצליח ב… ובעוד 7 שנים אסתכל בסיפוק על…

רשמו לכם על פתק ושימו בארנקכם ופתחו את הפתק לאחר 7 שנים! ותראו שגם אתם המראתם..!

 

 

כרטיס ביקור
שם בית הספר:
אמי"ת טכנולוגי, באר-שבע
סמל מוסד:
630160
שלב גיל:
גן/ יסודי/עי"ס/ט'-יד'
יישוב:
באר שבע
רשות:
באר שבע
מחוז:
דרום
שם המנהל/ת:
ציפי הרפנס
פרקטיקות ייחודיות

מורה חוסן – לכל תלמיד בבית החינוך קיים 'מורה חוסן' שנבחר על ידי התלמיד מורה זו מלווה את התלמיד בראייה הוליסטית ודואג לרווחתו והתפתחותו של התלמיד במגוון תחומים (לרבות חוסן תזונתי, רפואי ומשפחתי). מורה החוסן שותף פעיל בליווי משפחת התלמיד יחד עם הצוות הטיפולי ודואג לתלמיד כילדו ממש. הוא בעצם מהווה אב/אם של התלמיד ודואג לכל מחסרו, משמש כיועץ ומתווך בין התלמיד לגורמים השונים בביה"ס, מקיים קשר רציף עם משפחת התלמיד ומעורב משמעותי בהתפתחות וקידמו ובעיקר- אוהב ומכיל גם ברגעים מאוד קשים מול הצוות. מורה החוסן הינו מודל ייחודי שפותח בביה"ס ויכול להיות מנהלת, סגן מנהלת, מורה מקצועי,מזכירה, אב הבית, מדריך וכו'.

תוכנית שבע – ביה"ס מלווה את בוגריו 7 שנים מסיום לימודיהם בוגרי ביה"ס מלווים על ידי צוות בית החינוך במשך 7 (שבע!) שנים מסיום לימודיהם בהכוונה תעסוקתית, לימודי המשך, הקמת בית, ייעוץ כלכלי, ייעוץ אישי ועוד. קיים קשר רציף וקבוע עם הבוגרים, בכל שבוע נשלח ד"ת, מתקיים שיח שיתופי ברמה האישית והמקצועית של כל בוגר, מתקיימות שיחות היוועצות בבית החינוך בנושא ועם איש צוות לבחירת הבוגר, ביקורים בבית החינוך כחלק ממודל לחיקוי עבור התלמידים ועוד.

שיטת 777 – מה אני צריך לעשות מידי שבוע, במשך 7 השבועות הקרובים כדי שבעוד 7 חודשים אצליח ב… ובעוד 7 שנים אסתכל בסיפוק על…

מגמות הלימוד הינן טכנולוגיות ומכוונת את התלמידים להשתלבות והובלת התעשייה הבכירה בישראל

  • מערכות תקשוב – המגמה מכשירה את תלמידיה להשתמש בטכנולוגיות מחשוב ותקשורת. במסגרת הלימודים במגמה התלמידים ילמדו פירוק והרכבת מחשבים, יכירו מערכות פתוחות, מערכות מידע .
  • עיצוב – התמחות בגרפיקה ממוחשבת: המגמה מכשירה את תלמידיה לפתח כשרון ודמיון יצירתי, להתפתח ולהשתלב בתחום העיצוב. ללמוד להשתמש בתוכנות מתקדמות כיצד לעצב בעזרת מחשב ומערכת הדמיה.
  • עיצוב- התמחות בעיצוב מוצר בעץ: ההתמחות מאפשרת לתלמידיה להפוך עץ ל…רהיט. לנהל תיק עבודות, לשרטט ולתכנן בהתאם לדרישת הלקוח. לעבוד עם כלים כבדים ובעיקר לייצר וליצור.
  • תחבורה מתקדמת: המגמה מכשירה את התלמידים ללימודי רכב מכני, חשמלי והיברידי. בשילוב שיטות חדישות ומכשירים מתקדמים המותאמים לצורכי הרכב המודרני.