חיישנות – תשפ"ב

במציאות שבה השדה החינוכי משתנה מהר יש חשיבות בקריאת המפה החינוכית. המסלול מציע תפיסה חיישנית המאפשרת חיבור למגמות עתיד בהקשר של פיתוח מקצועי ופרופסיית עובדי ההוראה, כלים לזיהוי בצבוצי שינוי מהשטח ותכנון מוטה עתיד המבוסס על הנתונים שנאספו.
ההרשמה נסגרה
מועד אחרון להגשה:
21.10.21

אודות

"אתה רואה מה אתה חושב שאתה רואה, אבל אתה לא רואה מה אתה באמת חושב, אתה הבנת את זה?" גבעת חלפון

 

כדי ליצור פיתוח מקצועי עדכני ורלוונטי במציאות המשתנה תדיר, חשוב לקרוא את המפה ולהכיר דרכים לזהות ולהבין מה רואים (או שומעים). במיוחד לשם כך פתחנו את מסלול החיישנות.

המסלול יאפשר לכם אנשי הפסג"ות האמונים על הפיתוח המקצועי לקבל תמונה מקיפה וכלים למטא תובנות מתוך כלל הידע שאליו אתם נחשפים מידי יום.

תוצרי הפרוייקט יוכלו להיות בעלי השפעה בכל הרמות מהמטה, דרך ההכנה לשנה הבאה וכלה בתובנות עומק למוסדות חינוך אודות אופני ההכשרה וסוגי ההכשרות שיקדמו את מערכת החינוך להיות UP TO DATE במציאות משתנה.

כותרת המסלול

מסלול זה יאפשר לצוותים מהפסג"ות, להיחשף לידע ולכלים חדשים שיסייעו באיתור, זיהוי וניתוח עומק של תובנות רבות עוצמה. הפסגו"ת יפתחו מודלים יישומיים לחיישנות בהקשר של עתיד ההוראה וצרכי פיתוח מקצועי המושתתים, בין היתר, על חשיבת עתיד ארגונית וחשיבה מערכתית.
המסלול יכלול חשיפה לכלים של חשיבת עתיד וחשיבה מערכתית בהתאמה לקצב הפיתוח ויתבססו על מחקרים בנושא, בליווי מחלקת המחקר. המהלך מתוכנן לשנת הלימודים תשפ"ב ויכלול מספר מפגשי הכשרה משותפים לצד משימות פיתוח והפקת תובנות.

דרישות

1. השתתפות של מנהל/ת הפסג"ה ו/או סגן/נית הפסג"ה במפגשי עבודה משותפים – מינימום 6 מפגשים, תאריכים יתפרסמו בהמשך.
2. עיצוב מודלים יישומיים לחיישנות, כשירויות ועתיד ההוראה המושתתים על כלי חיישנות, חשיבת עתיד ארגונית וחשיבה מערכתית.
3. ניהול שתי התנסויות חיישנות במהלך השנה והצגת המודלים והתובנות שעלו מההתנסויות בסיום כל אבן דרך
4. שמירה על קשר עבודה רציף עם מלווי החיישנות ממחלקת המחקר במערך המו״פ.
5. עמידה בלוח זמנים של סיום התוצרים, הצגה ופרסום חומרים.

מידע נוסף

אתר המכון לחקר עתידים בחינוך : https://mahon.mop.education/

שי פינצ'בסקי 055-6652610, shay@we-win.co