רשת אריג לאבטחת רשת Cybersecurity mesh

מגמה חברתית

שמירה על הביטחון צריכה לבוא לידי ביטוי גם ברשתות התקשורת. טכנולוגיית Mesh, המכונה בעברית "רשת אריג", נחשבת לפתרון הטכנולוגי המתקדם ביותר שנמצא כיום בשימוש עבור רשתות תקשורת.[112] הטכנולוגיה פועלת באמצעות פריסה של מספר תחנות תקשורת המחוברות אל הנתב וגם זו אל זו, והמאפשרות מעבר אוטומטי מתחנה לתחנה, שעה שהמשתמש מטייל ברחבי החלל שבה, תוך שמערך אנטנות מובנה מסייע לו לצמצם את הפגיעה במהירות הגלישה. התוצאה היא קליטה טובה יותר ברחבי המרחב, כמעט ללא פגיעה במהירות הגלישה וחווית שימוש חיובית, תוך שימוש במכשירי קצה של חברות תקשורת שונות. הטכנולוגיה אינה חדשה, ולמעשה הייתה בשימוש כבר בסוף שנות התשעים של המאה הקודמת. ההתקדמות הטכנולוגית אפשרה את פריצת הדרך כיום, עם כי עדיין יש לה חסרונות, כגון טווח קליטה מוגבל  בגלל קירות, וכן עומס על הנתב שנוצר בשל עומס על נקודת גישה אחת הנותנת מענה למספר משתמשים בו-זמנית, וכפועל יוצא – פגיעה באיכות הקליטה.

שימוש ב- Mesh באבטחת סייבר מייצג גישה אדריכלית מבוזרת לבקרת אבטחת סייבר, בקרה שניתן להרחיבה בהיותה גמישה ואמינה. נכסים רבים קיימים כיום מחוץ להיקף האבטחה המסורתי: רשת אריג מאפשרת להגדיר את היקף האבטחה סביב זהותו של אדם או פריט, מה שמציע גישת אבטחה מודולארית,  כלומר אבטחה המגיבה בהתאם לצורכי הרגע. גישה זו מחליפה את הגישה הביטחונית המסורתית של "עיר מוקפת חומה", וסביר שתמשיך להתפתח ככל שתופעת הביזור תלך ותתרחב.

[112]

מופיעה גם ב:
,
,
2021

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

2020

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.